تازه های سایت
خانه » فرهنگی

بایگانی دسته بندی ها : فرهنگی

اشتراک به خبردهی

شهید هادی ذوالفقاری

بسمه تعالی خیلی از ما ها دوران جنگ را به یاد نداریم وحتی آن زمان هنوز پا به این دنیا نگذاشته بودیم .جوانان آن زمان به خاطر اسلام و آیندگان از این دنیا گذشتند وبه سمت سرچشمه ی خوبی ها و زیبایی ها پرواز کردند اما اکنون نوبت ماست که از دین وارزش هایمان دفاع کنیم . سرزمین قبور امامان ... بیشتر بخوانید »

گزارش تصویری از فعالیت های درمانی و فرهنگی گروه جهادی فاطمه الزهرا

«بسم الله الرحمن الرحیم » اردوی جهادی بسیج دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از یک شنبه ۲۲ مردادماه سال۱۳۹۶ آغاز گردیده است. گزارش روز چهارم اردوی جهادی که توسط یکی از جهادگران ارسال شده است به شرح زیر است: گرمای مهمان نوازی مردم شریف منطقه پشت کوه میلاس، هرلحظه بیش از پیش بر دلگرمی جهادگران گروه جهادی فاطمه الزهرا(س) دانشگاه علوم ... بیشتر بخوانید »

مرحله دوم مسابقه آخرین وصیت دوست

بسم الله الرحمن الرحیم سوالات مرحله دوم مسابقه کتابخوانی آخرین وصیت دوست لینک مستقیم دانلود منبع مسابقه: وصیت نامه امام خمینی مهلت ارسال پاسخ ها : ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت ماه ۱)آنچه درنیم قرن اخیر به ایران واسلام ضربه مهلک زده است چیست؟ الف)دولت ب)دانشگاه ج)مدارس د)استعمارگران ۲)وصیت امام به قوای مسلح چیست؟ الف)حفظ قدرت نظامی خود ب)ورود به احزاب ... بیشتر بخوانید »

بسته ویژه اعتکاف ۹۶

معرفی مراسم معنوی اعتکاف: آشنایی با مراسم معنوی اعتکاف احکام اعتکاف: احکام اعتکاف نرم افزارهای اندروید اعتکاف: ۱-۱-نرم افزار اندروید اعتکاف۱ ۲-نرم افزار اندروید اعتکاف۲ ۳-نرم افزار ویژه اعتکاف۳ بیشتر بخوانید »

مولانا و اصغر فرهادی…

مولانا و اصغر فرهادی و جایزه اسکار ایرانیان هزاران سال است که فرهنگ و تمدن را به نمایش گذاشته اند. در مراسم پر زرق و برق اسکار امسال فیلمی از ایران خوش درخشید که بحثها درباره آن از قلمرو سینما و هنر گذشت و با جنجال برانگیزترین موضوعات سیاسی روز آمریکا گره خورد. از منظر سینمایی، اصغر فرهادی با فیلم ... بیشتر بخوانید »

«نوروزی از جنس محبت»

بهار ثانیه ثانیه می اید.. نمی دانم با امدنش باید خوشحال بود یا ناراحت؛خوشحال از این بابت که عید است وهمه خوشحال اند و ما نیز انگار مکلف شده ایم که این شادی را تجریه کنیم. وناراحت از این بابت که یک سال گذشت…اری یکسال …همه مان یک سال پیرتر شدیم،همه مان یک قدم به مرگ نزدیک تر شدیم. یکسال ... بیشتر بخوانید »

شهادت انرژی فعال سازی تمام واکنش های رو به کمال است…

به راستی کسانی که میگویند شهادت مرگ است ، فلسفه ی شهادت را نمی دانند… شهادت صرفا دادن جان نیست … شهادت اثبات است .. اثبات آن آرمان هایی که بیشتر مردم فقط حرفش را می زنند ،ولی وقتی موقع عمل می رسد جا می زنند و کنار می کشند… شهادت یک فرایند یک طرفه نیست،یک چرخه است … کسی ... بیشتر بخوانید »

پویا نمایی نبرد خلیج فارس

پویانمایی– جنگی سال تولید : ۱۳۹۵ کارگردان : فرهاد عظیما – خلاصه داستان : نبرد خلیج فارس این فیلم به قسمتی از درگیری دریایی ناوگان سپاه با ناوگان پنج نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس می پردازد. در این فیلم ایران با استفاده ار جنگ نامتقارن دریای ناوگان کلاسیک آمریکا را درخلیج فارس زمینگیر می کند . و جنک در ... بیشتر بخوانید »

سرزمین عشق…

فنجان قهوه را برداشتم و روی صندلی که رو به تراس خانه بود، نشستم. به مردم کوچه و خیابان می نگریستم که در هیاهوی شب عید رفت و آمد می کردند. عصر زمستانی دلگیری بود. خیلی وقت بود که عصرها همه شان اینگونه شده بودند؛ دلگیر و افسرده.???? دیگر نمی دانستم چه کنم؟ هنگامی که از کلاس و درس خسته ... بیشتر بخوانید »

سید مصطفی موسوی شهید مدافع حرم حضرت زینب(سلام الله)

«شهید سید مصطفی موسوی» روز پنج شنبه ۱۸ آبان ۱۳۷۴ به دنیا آمد و در پنج شنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۴ و تنها ۳ روز پس از قدم گذاشتن به سن ۲۰ سالگی، در سوریه، جام شهادت را نوشید. مصطفی که از نسل دهه ۷۰ بود، بر خلاف خیلی از هم نسل‌هایش، خیلی زود راه و هدف خود را پیدا ... بیشتر بخوانید »

انقلاب اسلامی،پرتویی از عاشورای حسینی

« انقلاب اسلامی پرتویی از عاشورای حسینی» امام خمینی:انقلاب اسلامی پرتویی از عاشوراست. پیوند زیبا وعمیق انقلاب اسلامی ایران با عاشورا امام حسین (ع)را با هیچ نمونه ای در تاریخ مکتب ها و انقلاب ها نمی توان مقایسه کرد.عاشورای حسینی ریشه این انقلاب و رمز پیروزی وبقای ان است.امام خمینی (ره)معتقد بودند که صحنه کربلا وعاشورا تنها یک فاجعه ای ... بیشتر بخوانید »