Sunday , 17 December 2017 / یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۶
تازه های سایت
خانه » یادداشت ها » واحد تحلیل و بررسی

بایگانی دسته بندی ها : واحد تحلیل و بررسی

اشتراک به خبردهی

ادعا های این روز ما

ادعاهای‌این روزهای ما چندهفته بیشتر نمیگذرد…خبری و عکسی در تمام فضای مجازی پخش شد !!! عکسی که تن همه را میلرزاند…اما صاحب عکس بدون ذره ای ترس و واهمه بود…همه جا خبر اسارتش پخش شد…ابتدای آرزوی سلامتی اش و رهایی از چنگال دشمن… اما به فردا نکشید که خبر شهادتش همه جا را پر کرد…?? شهیدمحسن حججی داشتم فکر میکردم ... بیشتر بخوانید »

و به کدامین گناه؟(کشتار میانمار)

ما_بیگناهیم باور_میکنی؟؟!! جائزه صلح نوبل! حمایت از حقوق بشر! دولت مردمی! تصویر نوزادی بی گناه در زیر پاهای کثیف و نجس مردمانی که آنها را با نام ساختگی بودا میشناسند… و شاید بهتر بگویم اینها اصلا انسان نیستند… در توصیف این هیاکل همین بس که قیافه ای شاید شبیه به بشر داشته باشند و حتما میدانید بشر در قیاس با ... بیشتر بخوانید »

بوی انتخابات

ایرباس سوم هم به زمین نشست و این زمین فرودگاه مهرآباد بود که برای بار سوم شاهد دستاوردهای دولت یازدهم بود! دستاوردهایی که فقط برای ۳ درصدی قابل لمس است که آنان را مرفهین بی درد می‌خوانند. اما براستی اگر انقلاب ، انقلاب رنج‌دیدگان و زیلونشینان و پابرهنگان است و این فرموده‌ی امام است، چرا باید بخش عظیمی از تلاش‌های ... بیشتر بخوانید »

حماسه ۷ ساله/ یوم الله نه دی

به نام خدا درمیان انبوه وقایعِ سرنوشتِ سازِ سیاسیِ تاریخِ انقلاب اسلامی نظیر تسخیر لانه جاسوسی، رای عدم کفایت سیاسی بنی صدر، انهدام هواپیمای مسافربری ایرباس و شهادت ۲۹۰ نفر از هموطنانمان، انفجار دفتر نخست وزیری، انفجار دفتر حزب جمهوری، رفراندوم جمهوری اسلامی، قطع روابط سیاسی ایران و آمریکا و… برای ما نسل سومی های انقلاب کمتر واقعه ای را ... بیشتر بخوانید »

در فضای پسابرجام آمریکا بسیار سرکش بار آمده است

شامگاه پنج شنبه ۱۱/۹/۹۵، ساعت نزدیک به ده و نیم شب. اخبار مرتبط با تحریم های ۱۰ ساله ایران موسوم به ISA را بطور زنده دنبال میکردم: رای گیری در مجلس سنا ادامه دارد. ۸۰ رای مثبت تا این لحظه، ساعت ۱۰:۳۱ ۸۷ رای مثبت در تصویب تحریم های ۱۰ ساله تا بدین لحظه، ساعت ۱۰:۳۵ ۹۲ رای مثبت در ... بیشتر بخوانید »

درس هایی که از باید از انتخابات در آمریکا آموخت!!!!

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و الذابین عنه و المسارعین الیه و المستشهدین بین یدیه انتخابات ریاست جمهوری در ایلات متحده آمریکا یکی از منحصر به فرد ترین نظام های انتخاباتی در دنیاست. این تفاوت بیش از همه از قوانین حاکم بر انتخابات ریاست جمهوری نشات ... بیشتر بخوانید »

دنیای پُست ترامپ ….!!!!!!

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و الذابین عنه و المسارعین الیه و المستشهدین بین یدیه. از بیش از یک سال پیش که زنگ آغاز غیررسمی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا به صدا در آمد و کاندیداهای احتمالی دوجناح همیشگی صاحب قدرت و ثروت در آمریکا ... بیشتر بخوانید »

لطفا به شعور ما توهین نفرمایید!

من ساده لوح نیستم! لطفا برای من دغدغه های سخیف نتراشید! این حق منه که بدونم کسایی که قبل انقلاب روستا نشین بودن چطور بعد سی چهل سال فرمانیه نشین و زعفرانیه نشین شدند! دغدغه من کنسرت مختلط رفتن نیست! دغدغه من رفتن یا نرفتن بانوان کشورم بین عده ای تماشاگر فحاش استادیوم ها نیست! حق من اینه که بدونم ... بیشتر بخوانید »

این عمار…؟!

پلان اول: مختار: میخواهم فرماندهی سپاه را در جنگ با زبیریان خود بر عهده بگیرم. کیان: این کار را نکنید امیر! مختار: برای چه؟ کیان: چون وقتی شما وارد عرصه ی نبرد شوید، دشمن می فهمد که ما برای مقابله با او با تمام قوا به میدان آمده ایم و این روحیه آنها را بالا میبرد (و ضعف ما را ... بیشتر بخوانید »

بازگشت به دوران پیش از خمینی کار سختی نیست!

بازگشت به دوران پیش از خمینی کار سختی نیست! همسر پیامبر سوار بر شتری بود موی قرمز و به همراه دو تن از نزدیکان ایشان در مقابل داماد پیامبر و جانشینی که او تعیین کرده بود ایستاده بودند. دلیل ساده بود؛ جانشین پیامبر مقابل انحراف از راه پیامبر ایستاده بود. پیامبر اهل خانه های اشرافی و اهدای سهم های ویژه ... بیشتر بخوانید »

آرماگدون

در سالهای اخیر در فیلمهای سینمایی وسریالی و گاها در بازیهای ویدیویی با واژه ای رو به رو میشویم که کمتر از آن اطلاع داریم. واژه آرماگدون که بیشتر ما از مرتبط بودن آن با موضوع آخر الزمان آگاه هستیم. اما چه ارتباطی بین این واژه با مفاهیم آخرالزمان وجود دارد و اصولا دلیل این حجم از تبلیغات و وارد ... بیشتر بخوانید »

اقدام جالب یک معلم خلاق!!!

امروز در کتابخانه دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با صحنه بسیار زیبا و جالبی مواجه شدم که اهمیت و نقش معلم دوباره برایم تداعی شد.خانم زهرا مهدوی معلم کلاس سوم دبستان مهر هشتم در یک اقدام جالب دانش اموزانش را برای بازدید از کتابخانه و سالن مطالعه دانشگاه و اشنایی با کتابخانه به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اورده بودند.براستی ... بیشتر بخوانید »

دروغ بزرگ

سال ۲۰۱۲،سال شایعات و خرافات فراگیر در جهان بود. به قدری که پیش بینی ها در مورد آخر الزمان،تجارتی سودمند برای عده ای فراهم کرده بود. این حوادث تا حدی افکار عمومی را به خود مشغول ساخته بود که جنگ و خشونت های خاص مربوط به این سال از نظرها دور مانده بود. در این سال ۱۷۳۵ میلیارد دلار صرف ... بیشتر بخوانید »

ایران غزه ی معلمان

(معلمی فداکار جان خود را برای نجات دانش اموزان نجات داد)چندیست که به این خبر عادت کردیه ایم.نمی دانم با این خبر خوشحال شوم یا بگریم افتخار کنم و عرق شرمم را زیر کلمه فداکار پنهان کنم یا بر سر خود بزنم و شیون و ناله ی مرگ سر دهم . هر چند مدت یکبار خبری سراسری می گردد و ... بیشتر بخوانید »

ایران؛خط مقدم مبارزه با مواد مخدر

کریستال-متانفتامین

ایران؛خط مقدم مبارزه با مواد مخدر افغانستان،بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر و مکزیک دومین تولیدکننده در این زمینه است.اینکه ایران تا چه حد در مبارزه با مواد مخدر موفق بوده و تا چه حد در کنترل تولید مواد مخدر صنعتی چون متیل آمفتامین قدرتنمایی کرده است،نیاز به نگاهی وسیع و مقایسه ای در این مورد است. اینکه در کشوری چون ایالات ... بیشتر بخوانید »