Sunday , 17 December 2017 / یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۶
تازه های سایت

بایگانی دسته بندی ها : ادبی

اشتراک به خبردهی

ایران من

در قاره آسیا فقط و فقط یک کشور است که انگشت به نشان تمام کشورهای بیگانه است و هرکس نام این کشور را می شنود؛ بی اختیار در باره ی آن به فکر فرو می رود. فکر می کنید این کشور کجاست؟!! آری درست حدس زده اید! آن کشور با عظمت ایران است. سرزمین گل های لاله و سرزمین پهلوانان ... بیشتر بخوانید »

«نوروزی از جنس محبت»

بهار ثانیه ثانیه می اید.. نمی دانم با امدنش باید خوشحال بود یا ناراحت؛خوشحال از این بابت که عید است وهمه خوشحال اند و ما نیز انگار مکلف شده ایم که این شادی را تجریه کنیم. وناراحت از این بابت که یک سال گذشت…اری یکسال …همه مان یک سال پیرتر شدیم،همه مان یک قدم به مرگ نزدیک تر شدیم. یکسال ... بیشتر بخوانید »

شهادت انرژی فعال سازی تمام واکنش های رو به کمال است…

به راستی کسانی که میگویند شهادت مرگ است ، فلسفه ی شهادت را نمی دانند… شهادت صرفا دادن جان نیست … شهادت اثبات است .. اثبات آن آرمان هایی که بیشتر مردم فقط حرفش را می زنند ،ولی وقتی موقع عمل می رسد جا می زنند و کنار می کشند… شهادت یک فرایند یک طرفه نیست،یک چرخه است … کسی ... بیشتر بخوانید »

سرزمین عشق…

فنجان قهوه را برداشتم و روی صندلی که رو به تراس خانه بود، نشستم. به مردم کوچه و خیابان می نگریستم که در هیاهوی شب عید رفت و آمد می کردند. عصر زمستانی دلگیری بود. خیلی وقت بود که عصرها همه شان اینگونه شده بودند؛ دلگیر و افسرده.???? دیگر نمی دانستم چه کنم؟ هنگامی که از کلاس و درس خسته ... بیشتر بخوانید »

امشب عازم توام،راهم بده

امشب عازم توام ، راهم بده! باقلب ناب بی کست ، راهم بده! شنوای غم دل های توام ، باز بگو! از طلائیه و هویزه و شلمچه، باز بگو! از بغض مسجد جامع و اروند کنار ، از نقطه ی صفر مرزی شهامت تا جنت آباد بگو! از زخم های پینه بسته ی مسجد جامع خرمشهر بگو! نه! از رفیقان ... بیشتر بخوانید »

سلام…

سلام می کنیم ، بر حسین(ع) ، از دل تاریک شب های عاشورا ، که عشقش ما را اسیر کرده است. سلام می کنیم ، بر غربت و قرابت حسین(ع) از مدینه تا کربلا. سلام می کنیم ، بر حال و هوای محرم که با دیگر حال و هواها فرق دارد. سلام بر ، شه مظلوم عالم. سلام بر ، ... بیشتر بخوانید »

آرام سرفه کن ،مبادا آدم برفیها،صدایت رابشنوند!

آرام سرفه کن مبادا آدم برفی‏ها، صدایت را بشنوند! تو باید زنده بمانی؛ زندگی‏ات هر قدر هم که به مرگ نزدیک باشد، باید زنده بمانی! زندگی‏ات هرقدر هم که سخت باشد، به مرگِ آنها نزدیک است. اصلاً تو کافی است زنده باشی، تا آنها بمیرند؛ کافی است نامت بر تارک نقشه جهان بدرخشد تا در کنارش، هیچ نام بیگانه‏ای نباشد! ... بیشتر بخوانید »

اذیت های زندگی…

بعضی ها در زندگی چقدر اذیت می شوند… به لقب شامخ دکتری یا آیت اللهی؟ به دو وجب طول و عرض بیشتر خانه ات؟! یا به دوتا اسکناس رنگ سبز و آبی که زندگی ات را به بازی گرفته؟ در بچگی میگفتند:آبی رنگ آسمان است، بعد ها دیدیم که در این دنیای رنگارنگ،سهم ما از آن رنگ،فقط همان اسکناس ها ... بیشتر بخوانید »

پایان روز سیزده ، پایان تعطیلات و نکته ای از زبان فرشتگان

حال که یک سال از عمر ما گذشته است ؛ چه خوب است که ما از فرصت های پیش رو با جدیت هر چه تمام تر استفاده کنیم ، تا مایه پیشرفت خود و نیز کشور و دین خود باشیم ؛ به همین منظور خالی از لطف نیست که به نوشته زیر توجهی داشته باشیم : فرشته ای شیرین سخن ... بیشتر بخوانید »

نفس رام مؤمن…..

سلام ، از اینکه دیر به دیر بروز می شوم عذر خواهم، متاسفانه مشغله زندگی زیاد است. امروز هم دور از جان شما مریض بودم و مجبور به استراحت. این شد که فرصت و توجه ای دست داد تا برای شما دوستان عزیز یکی دیگر از خاطرات خیالی خود را بنویسم. بیشتر از بی همتی یا حواسپرتی خودشان گلایه داشتند ... بیشتر بخوانید »

نماد های ضد اسلامی در برخی از بازی های رایانه ای….

صنعت بازیسازی در سالهای اخیر به ابزاری قدرتمند برای فرهنگ سازی و کسب درآمدهای نجومی برای کمپانی های بزرگ بازیساز تبدیل شده است. درحالیکه که فروش بازی مشهوری چون gta v که در سه روز اول از مرز یک میلیارد دلار گذشت،نشاندهنده پتانسیل بالای این صنعت است. در این بین تاثیر منفی بعضی بازیها باعث شده که حتی در جوامع ... بیشتر بخوانید »

فرصتی برای عشق ورزیدن….

نزدیکهای غروب هوای دلش حسابی می گرفت، صدای بچه ها را می شنید و خانه را به یاد می آورد. این اولین ماموریت دریایی محسن بود. آنگاه که چشمانش امتداد آسمان و آب را به هم می رساند؛ قلب فشرده اش او را به گذشته ای نزدیک می برد. آن روزها، وقتی خسته از سر کار برمی گشت و می ... بیشتر بخوانید »

مشق شب

مشق شب باز هم سوی چراغ و نوشتن مشق مشق هر شبم باز هم خستگی چشم و درد گردنم باز هم گلایه انگشت ماتمم باز من می نویسم و او مشق می دهد این هم ستاره ای برای صبر امشبم یک لحظه ای سکوت و تنفس به خاطرم … من بودم و قلم و برگ دفترم گاهی قلمم مشق می ... بیشتر بخوانید »

سبک جدید زندگی با پسوند موبایلی

چندسالی است که بچه ها ساکن پایتخت شده اند و دیگر از رفت وآمد های خانوادگی خبری نیست. مادر بچه ها خانه دار است و پدرشان، هم درس می خواند و هم کار می کند. ظاهرا وقتش خیلی کم است. هفته گذشته دایی بچه ها بعد از مدتها به دیدن خواهر و خواهرزاده هایش آمده بود.آن شب پدر زودتر از ... بیشتر بخوانید »

هیئت یادگاران امام (ره)

درباره هیئت یادگاران امام(فرزندان شاهد) مسجد دانشگاه اصفهان بدون شک یکی از بهترین هیئتهایی که در سطح کشور فعالیت می کند هیئت یادگارن امام(ره) مسجد دانشگاه اصفهان می باشد. آنقدر ویژگی های مثبت و ناب دارد این هیئت که بهتر است بگویم که باید الگو شود. الگو شود برای دیگر هیئت ها. همان هیئتی که حضرت آقا انتظار آن را ... بیشتر بخوانید »