تازه های سایت
خانه » پاسخ به شبهات

بایگانی دسته بندی ها : پاسخ به شبهات

اشتراک به خبردهی

عزادار افکار پوسیده تو

‍ شبهه تو عزادار حسینی و من، عزادار افکار پوسیده ی تو.. ۸۱ میلیارد تومان فقط در یک شب،هزینه ی شام هیئات می شود. ما بعد از خوردن این نذری های میلیاردی آرزوی شفای بیمارانی را میکنیم که بدلیل نداشتن هزینه ی درمان آرزوی مرگ میکنند. التماس تفکر…. پاسخ: ✅ بر اساس فرهنگ اسلامی و دستورات دینی اهل بیت علیه ... بیشتر بخوانید »

آیا رأی اشتباه دادن حق الناس است؟

شبهه_دوم ⁉️برخی می گویند ما با انتخاب خود شریک گناهان و تقصیرات آن مسئول می شویم. لذا از اول شریک جرم نمی شویم❗️❕ پاسخ ✍به بیانی، این سخن صحیح است؛ و آن در صورتی است که شما کوتاهی کنید و تلاش خود را برای شناخت اصلح به کار نگیرید. ❇️اگر تلاش کردید و به نتیجه رسیدید، همان برای شما ماجور ... بیشتر بخوانید »

نظام ولایت فقیه و انتخابات ؟

شبهه اول ⁉️نظام ولایت مطلقه فقیه و انتخابات؟یعنی چه؟نظام رهبر دارد و هر جور صلاح میداند افراد را سرکار بیاورد؟!چرا دیگر رای دهیم و انتخابات برگزار کنیم و اینهمه وقت و بودجه صرف کنیم؟!? پاسخ ✍این سخن شبیه آن نظریه ایت که می گوید چرا رهبری جلوی فلان نماینده و وزیر و رئیس جمهور را نمیگیرد❓هم چنان که برخی میگویند ... بیشتر بخوانید »

چرانماز به سمت کعبه خوانده میشود؟مگرنه اینکه خداوند در همه جاحاضراست؟

قرآن کریم مى‏فرماید: الف)« فولّ وجهک شطر المسجد الحرام و حیث ما کنتم فولوا وجوهکم شطره…»؛ بقره (۲)، آیه ۱۴۴٫ «پس روى کن به طرف مسجدالحرام و شما مسلمین نیز هر کجا باشید در نماز روى بدان جانب کنید»، و نیز مى‏فرماید: «و من حیث خرجت فول وجهک شطر المسجدالحرام و حیث ماکنتم فولوا وجوهکم شطره…»؛ «و اى رسول از ... بیشتر بخوانید »

بلاخره خداهمه جاهست یانه؟!

وَ لِلهِ الْمَشْرِقُ وَ الْمَغْرِبُ فَأَیْنَما تُوَلُّوا فَثَمَّ وَجْهُ اللهِ إِنَّ اللهَ واسِعٌ عَلیمٌ (۱۱۵) مشرق و مغرب، از آن خداست! پس به هر سو رو کنید، رو به خدا کرده اید. خداوند داراى قدرت وسیع و (به همه چیز) داناست. ممکن است گفته شود بر اساس این آیه ٬ به هر طرف که باشیم ٬ در واقع رو به ... بیشتر بخوانید »

شبهاتی دررابطه باقمه زنی

شبهه اول: برخی قمه زنی را با آداب و رسوم اقوام و ملل دیگر مقایسه کرده اند و گفته اند همانطور که هر قومی به آداب و سنن ویژه خود پایبند است و اقوام دیگر حق اعتراض و استهزای آن قوم را به واسطه عمل به آن سنّت ندارند؛ ملّت های دیگر هم حق ندارند؛ شیعیان را به جهت قمه ... بیشتر بخوانید »

اگرامام زمان ناظر براعمال ماست واعمال ما به ایشان عرضه میشود”ستارالعیوب “بودن خدا چه میشود؟

مشهور، عقیده ­شان این است که پیامبر و امامان ،علیهم السلام، از اعمال همه امت آگاه می ­شوند، یعنی، خداوند، از طرق خاصّی اعمال امت را بر آنان عرضه می ­دارد. روایات، در این زمینه، بسیار است. قبل از آوردن حدیث، برای تایید موضوع، آیاتی را که به موضوع عرض اعمال بر پیامبر و امام دلالت دارد، می آوریم. خدای ... بیشتر بخوانید »

آیاایجاد حکومت دینی ودخالت روحانیت در سیاست تکرار تجربه ی مسیحیت در قرون وسطی نیست؟

… همانگونه که حکومت بنام دین در جهان غرب پیامدهاى ناهنجارى به دنبال داشت و عامل سرخوردگى و عقب افتادگى شد، در ایران امروز نیز چنین حالتى رخ نموده است و براى رهایى از آن، چاره اى جز پیمودن همان راهى که در آن سامان صورت گرفت، وجود ندارد. قبل از هر چیز باید توجه داشت که از همان روزى ... بیشتر بخوانید »

موسیقی دراسلام

بسم الله الرحمن الرحیم در آیات قرآن کریم و هم چنین روایات کلمه موسیقی یا موزیک یا معادل آن از کلمات عربی وجود ندارد. فقهای ما وقتی میخواستند درباره ی حکم موسیقی در اسلام صحبت کنند مطلب را تحت عنوان حکم غنا و آلات لهو مطرح میکردند…. کلمه لهو درچند جای قرآن آمده است از جمله در سوره ی جمعه ... بیشتر بخوانید »

به نظر من خلقت همه صفات خدا را زیر سؤال می‌برد!

به نکات ذیل که به صورت اجمال ایفاد می‌گردد دقت نمایید: الف – اگر خلقتی نبود، مخلوقی هم نبود که صفات حق تعالی را بشناسد یا زیر سؤال ببرد. ب – خلقت یعنی همان تجلی صفات حق تعالی، خواه مخلوق بپسندد یا خوشش نیاید. این تجلی چیزی نیست که کسی بتواند آن را با میل خود زیر سؤال ببرد. چرا ... بیشتر بخوانید »

مگرنمی‌گویند دین اسلام به اقلیت‌های مذهبی احترام می‌گذارد. پس چرا با بهاییت دشمن است؟

نه تنها یک مسلمان، بلکه هر انسان عاقل و بصیری، با دشمنش دشمن است و البته غیرت هم لازم است. تمام حق، با “کلمه”، نازل و ابلاغ می‌گردد و تمام باطل نیز با تحریف “کلمه” و مفاهیم و مصادیق آن، ترویج و القا می‌گردد؛ چنان که تمام وحیِ حق و از جمله قرآن کریم «کلام الله» است، و تمامی وحی‌های ... بیشتر بخوانید »

انسان جایزالخطا است. چرا خداوند انسانی را آفریده است که جایزالخطا باشد و برای این انسان جهنم درست کرده است تا عذابش بدهد؟

متأسفانه این اصطلاح غلطی است که بر اساس تبلیغات سوء رایج شده است. «جایز الخطا» یعنی انسان اجازه دارد که خطا نماید. در صورتی که اصلاً چنین نیست. نه تنها خداوند متعال اجازه‌ی خطا نمی‌دهد، بلکه عقل سلیم نیز چنین مجوزی را صادر نمی‌نماید. بلکه «انسان ممکن الخطا» است. یعنی امکان خطا در او وجود دارد. مفهوم «ممکن الخطا» این ... بیشتر بخوانید »