تازه های سایت
خانه » کافه کتاب

بایگانی دسته بندی ها : کافه کتاب

اشتراک به خبردهی

خمینی نامه

«خمینی‌نامه» امام خمینی حامیان، دوستداران، معتقدان و منتقدانِ بزرگی دارد. از جمله شیفتگانِ بزرگِ این رهبرِ معنوی و سیاسی، محمدتقی بهلول است. بهلول در «خمینی‌­نامه» به دریای شاعری تن زده و با شعر از رهبرش گفته است. علامه شیخ محمدتقی بهلول، پیرمردِ گنابادیِ سخت کوشی است که طعمِ تلخِ زندان و تبعید را چشیده و صدایِ انقلاب را از نخستین ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب: ولی باید فقیه باشد

«ولی باید فقیه باشد» تأسف‌بار است که معمولاً خیلی از اعتقادات و بی‌اعتقادی‌ها منشأ عقلی ندارند. بسیارند کسانی که در عشق‌ورزی چشم بسته اند و بسیارند کسانی که در کینه ورزی کورند. در میانِ معتقدان و مخالفانِ مفهومِ «ولایت فقیه» هم از این دست چشم بستگانِ خودخواسته یا بی‌تقصیر کم نداریم. اگر دوست ندارید جزء این دو دسته باشید، «ولی ... بیشتر بخوانید »

به روایت اول شخص مفرد

به روایتِ اول شخصِ مفرد» روایتی مفصل­‌تر از قطره‌ها و موج‌هایی که دریا شدند و انقلابِ اسلامی را به پیروزی رساندند. «به روایتِ اول شخصِ مفرد» در واقع مجموعه مفصل‌ترِ کتابِ تک جلدیِ «قطره، موج، دریا» است؛ با این تفاوت که در این مجموعه منابع و راویان گسترده‌تر شده­‌اند. در این اثر، فرم و محتوای کتاب در کنار هم به ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب:قطره،موج،دریا

«قطره، موج، دریا» مختصر و مفید در جریانِ روایتِ انقلاب قرار بگیرید. در «قطره، موج، دریا» بزرگانِ انقلاب برای شما از روزهای منتهی به ۲۲ بهمن سال ۵۷ می‌گویند. تدوین گرِ کتاب، بریده‌های مرتبط خاطراتِ افراد مختلف را کنارِ هم چیده تا مخاطبش را در جریان سیرِ پیروزی انقلاب قرار دهد. روایت از فوتِ فرزندِ امام خمینی آغاز می‌شود و ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب:مشروعیت دولت در نظام اسلامی

مشروعیتِ دولت در نظامِ اسلامی» نویسنده کتاب کوشیده است تا اثری نظری در حوزه سیاست ارائه کند. وی در فصلِ اولِ کتابش به تعریفِ «سیاست» پرداخته و مفاهیمی چون دولت و حکومت را از منظرِ الهی و ادیان و فرقِ مختلف تبیین کرده است. در فصلِ دوم نویسنده حکومت و سیاست از منظرِ تشیع و تسنن را بررسی کرده است. ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب:خط امام

خطِ امام» بازخوانی تفکرات انقلابی حضرت امام روح‌الله خمینی مگر می‌شود در درونِ یک انقلاب زندگی کرد و رهبرش را نشناخت؟ مگر می‌شود به یک انقلاب معتقد یا به آن منتقد بود و نظراتِ رهبرش را مطالعه نکرد؟ اگر منتقدِ انقلاب، دوست دارِ انقلاب یا دلسوزِ انقلاب هستید، «خطِ امام » را بخوانید. این کتاب که با مقدمه سعید قاسمی ... بیشتر بخوانید »

دوازدهمین اردوگاه

معرفی کوتاه:مجموعه خاطرات درد و رنج و مشکلات «آزادگان» (اسرای ایرانی) در اردوگاه های «عراق» است.در این نوشتار داستان های کوتاهی در مورد وضعیت برخی از اسرا در یکی از اردوگاه های رژیم بعث عراق در دوران جنگ و پس از آن ارائه شده است. نحوه اسارت اسرا،محدودیتهای پیش روی اسرا در اردوگاه ها ،مریض شدن و عدم مداوای بیماران ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب (ویژه جوانان)

جوانی بخش مهمی از عمر انسان است ؛ امیدواریم که این کتاب کمکی باشد در استفاده هر چه بهتر از این دوران ارزشمند . معرفی کتاب (ویژه جوانان) : نام کتاب : لذت از جوانی و شادابی در میانسالی و کهنسالی نویسنده : حجت الاسلام و المسلمین احمد لقمانی ناشر : انتشارات بهشت بینش / همراه : ۰۹۱۲۳۵۱۱۴۸۹ بخش کوچکی ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب(ویژه دهه فاطمیه):تحلیل حوادث ناگوار زندگانی حضرت زهرا علیهاالسلام

نام اثر: تحلیل حوادث ناگوار زندگانی حضرت زهرا علیهاالسلام مؤلف: محمّد دشتی ناشر: مؤسسه نشر امام علی علیه السلام در اثر حاضر نویسنده با اشاره به پیش آمدهای پس از رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم کوشش می کند علل و نتایج این وقایع را به صورت آموزنده به تصویر بکشد. در فصلِ اول نخست به انواع ... بیشتر بخوانید »

معرفى کتاب(ویژه ٢٢بهمن):ابزارهای جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران

حال که یک روز از ٢٢ بهمن ، روز تجدید عهد با رهبر معظم انقلاب ، مى گذرد ؛ خالى از لطف نیست که قدرى با ابزارهاى مورد استفاده ى دشمنان در مبارزه با انقلاب و ملت آشنا شویم ؛ ابزار هایى که شاید خیلى از آنها از نظر ما ساده هستند و نمى توانند به عنوان ابزارى بر علیه ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب “کیتا”

این داستان (کتاب) درباره شخصی است که دچار یک بیماری شده است که خود نیز در ابتدای داستان از آن آگاه نیست.مبتلایان به این بیماری نیاز به ترس دارند و برای کاهش علائم بیماری خود باید بترسند.از طرفی این بیماران با تامین ترس خود به توانایی های ذهنی خاصی دست میابند که آنها را به اشخاصی منحصر به فرد تبدیل ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب(ویژه ایام دهه فجر):دایره المعارف تاریخ زندگی امام خمینی

مختصری درباره ی کتاب : این کتاب زندگی پربار و ارزشمند امام خمینی(س) را از سال ۱۲۸۱ یعنی زمان تولد ایشان تا سال ۱۳۶۸ که رحلت ملکوتی ایشان رخ داد، در بر می گیرد. از ویژگی های این کتاب زبان تصویری آن است به گونه ای که نویسنده در پرداخت به هریک از وقایع زندگی امام ، به ترتیب ، ... بیشتر بخوانید »

بنیادهای علم سیاست

معرفی کتاب بنیادهای علم سیاست کتاب بنیادهای علم سیاست نوشته عبدالرحمن عالم عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران میباشد.این کتاب در شانزده فصل و ۳۹۲ صفحه تنظیم شده است. کتاب برای افرادی که قصد فهم بنیادی و اساسی برای تحلیل مسائل سیاسی و تعریف سیاست و ارتباط این علم با سایر رشته ها من جمله جامعه ... بیشتر بخوانید »