Sunday , 17 December 2017 / یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۶
تازه های سایت
خانه » کافه کتاب

بایگانی دسته بندی ها : کافه کتاب

اشتراک به خبردهی

معرفی کتاب تاریخ مستطاب آمریکا

نگارش متن طنزاین کتاب  را دکتر محمدصادق کوشکی و طراحی کاریکاتورها را نیز مازیار بیژنی انجام داده اند. این پروژه سه فصل کلی دارد: ۱- تشکیل آمریکا ۲- آمریکا در جهان ۳- آمریکا و ایران تاریخ ایالات متحدۀ آمریکا خیلی جدّی است. آن قدر جدّی که حتی بخش ها و قسمت های شوخی آن را هم باید جدی دانست و ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب “کربلا مبارزه با پوچی ها”

((اصل پوچی از آنجاست که بشر ریسمانی را که او را به آسمان غیب وصل می کند ،پاره نماید،از این رو در کل تاریخ بشر دو جبهه بیشتر نیست یکی جبهه انبیاء که با اتصال انسان به عالم غیب و عالم معنا ، بشر را از بی معنایی و پوچی می رهاند و یکی هم جبهه های مقابل سنت انبیاء ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب ((راز شادی امام حسین در قتلگاه))

((در چگونگی دیدن کربلا باید به لبخندهای امام حسین (ع) در قتلگاه نیز چشم دوخت که چون خطر بزرگی را از سر اسلام عزیز به در برده این چنین در قتلگاه صدای شکر خود را از این پیروزی به آسمان بلند کرده است )) دوستان عزیز سلام متن بالا قسمتی از  کتاب ( راز شادی امام حسین در قتلگاه ) به نویسندگی  آقای ... بیشتر بخوانید »

عبرت‌های عاشورایی

کتاب عبرت‌های عاشورایی نویسنده: علی اصغر الهامی‌نیا ناشر چاپی : زمزم هدایت ناشر دیجیتالی : مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه‌ی اصفهان گزیده‌ای از کتاب : فریضه ارزشمند امر به معروف و نهی از منکر، ضامن اجرای احکام اسلام و بقای شریعت آسمانی است. قرآن مجید در این باره میفرماید: «کنتم خیر امه اخرجت للناس تأمرون بالمعروف و تنهون عن المنکر» ... بیشتر بخوانید »

خمینی نامه

«خمینی‌نامه» امام خمینی حامیان، دوستداران، معتقدان و منتقدانِ بزرگی دارد. از جمله شیفتگانِ بزرگِ این رهبرِ معنوی و سیاسی، محمدتقی بهلول است. بهلول در «خمینی‌­نامه» به دریای شاعری تن زده و با شعر از رهبرش گفته است. علامه شیخ محمدتقی بهلول، پیرمردِ گنابادیِ سخت کوشی است که طعمِ تلخِ زندان و تبعید را چشیده و صدایِ انقلاب را از نخستین ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب: ولی باید فقیه باشد

«ولی باید فقیه باشد» تأسف‌بار است که معمولاً خیلی از اعتقادات و بی‌اعتقادی‌ها منشأ عقلی ندارند. بسیارند کسانی که در عشق‌ورزی چشم بسته اند و بسیارند کسانی که در کینه ورزی کورند. در میانِ معتقدان و مخالفانِ مفهومِ «ولایت فقیه» هم از این دست چشم بستگانِ خودخواسته یا بی‌تقصیر کم نداریم. اگر دوست ندارید جزء این دو دسته باشید، «ولی ... بیشتر بخوانید »

به روایت اول شخص مفرد

به روایتِ اول شخصِ مفرد» روایتی مفصل­‌تر از قطره‌ها و موج‌هایی که دریا شدند و انقلابِ اسلامی را به پیروزی رساندند. «به روایتِ اول شخصِ مفرد» در واقع مجموعه مفصل‌ترِ کتابِ تک جلدیِ «قطره، موج، دریا» است؛ با این تفاوت که در این مجموعه منابع و راویان گسترده‌تر شده­‌اند. در این اثر، فرم و محتوای کتاب در کنار هم به ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب:قطره،موج،دریا

«قطره، موج، دریا» مختصر و مفید در جریانِ روایتِ انقلاب قرار بگیرید. در «قطره، موج، دریا» بزرگانِ انقلاب برای شما از روزهای منتهی به ۲۲ بهمن سال ۵۷ می‌گویند. تدوین گرِ کتاب، بریده‌های مرتبط خاطراتِ افراد مختلف را کنارِ هم چیده تا مخاطبش را در جریان سیرِ پیروزی انقلاب قرار دهد. روایت از فوتِ فرزندِ امام خمینی آغاز می‌شود و ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب:مشروعیت دولت در نظام اسلامی

مشروعیتِ دولت در نظامِ اسلامی» نویسنده کتاب کوشیده است تا اثری نظری در حوزه سیاست ارائه کند. وی در فصلِ اولِ کتابش به تعریفِ «سیاست» پرداخته و مفاهیمی چون دولت و حکومت را از منظرِ الهی و ادیان و فرقِ مختلف تبیین کرده است. در فصلِ دوم نویسنده حکومت و سیاست از منظرِ تشیع و تسنن را بررسی کرده است. ... بیشتر بخوانید »

معرفی کتاب:خط امام

خطِ امام» بازخوانی تفکرات انقلابی حضرت امام روح‌الله خمینی مگر می‌شود در درونِ یک انقلاب زندگی کرد و رهبرش را نشناخت؟ مگر می‌شود به یک انقلاب معتقد یا به آن منتقد بود و نظراتِ رهبرش را مطالعه نکرد؟ اگر منتقدِ انقلاب، دوست دارِ انقلاب یا دلسوزِ انقلاب هستید، «خطِ امام » را بخوانید. این کتاب که با مقدمه سعید قاسمی ... بیشتر بخوانید »

دوازدهمین اردوگاه

معرفی کوتاه:مجموعه خاطرات درد و رنج و مشکلات «آزادگان» (اسرای ایرانی) در اردوگاه های «عراق» است.در این نوشتار داستان های کوتاهی در مورد وضعیت برخی از اسرا در یکی از اردوگاه های رژیم بعث عراق در دوران جنگ و پس از آن ارائه شده است. نحوه اسارت اسرا،محدودیتهای پیش روی اسرا در اردوگاه ها ،مریض شدن و عدم مداوای بیماران ... بیشتر بخوانید »