تازه های سایت
خانه » پایگاه ها

بایگانی دسته بندی ها : پایگاه ها

اشتراک به خبردهی

داک مپ؛ ابتکاری ویژه از بسیج دانشجویی دانشکده ی پزشکی

بسم الله الرحمن الرحیم طرح داک مپ (دوره آشنایی کاربردی با مقدمات پزشکی)  طرحی است که به آشنا نمودن دانشجویان ترم اول با مقدمات رشته پزشکی می پردازد. برای شروع هر کاری، دانستن یکسری مقدمات ضروری است. این مقدمات مورد نیاز برای یک دانشجوی ترم اول پزشکی،  با مشورت و همکاری دفتر توسعه آموزش پزشکی (EDO) ، اساتید علوم پایه  ... بیشتر بخوانید »

وفات حضرت زینب(س)

بانوی اسوه استقامت و ایثار ? به راستی که؛ سرشارترین شعر خدایی؛ زینب، اسطورۀ طاقت و حیایی؛ زینب تو زینت نقطه‌های بسم‌الله‌ وُ، تفسیر فصیح کربلایی؛ زینب سر قافله شام بلایى زینب، تو شیر زن کرب و بلایى زینب… … کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود ، شیعه می پژمرد اگر زینب نبود… … صبر را معنا و ... بیشتر بخوانید »

سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی گرامیباد.

سپهبد علی صیاد شیرازی ،فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و عضوشورای عالی دفاع بوده‌است. او متولد روستای کبودگنبد شهرستان درگز استان خراسان رضوی است. وی یکی از فرماندهان جنگ ایران و عراق بود. صیاد شیرازی پس از ۳۲ سال خدمت در یگانهای مختلف نیروی زمینی ارتش در تهران و مقابل درب منزلش، به دست نیروهای مسلح سازمان ... بیشتر بخوانید »

ولادت امام علی(ع) مبارک

بدان خدایی که گنجینه های اسمان وزمین به دست اوست به تو اجازه ی دعا داده، واجابت ان را برعهده گرفته ،وتورا فرمان داده تا از بخواهی تا به تو ببخشد واز اورحمت طلب کنی تا تورا رحمت اورد.(نهج البلاغه قسمتی ازنامه۳۱) علی مولودکعبه است!! جمعه بود وسیزدهم ماه رجب،حادثه عجیبی رخ داد که هرگز درتاریخ بشریت سابقه نداشته وبعداز ... بیشتر بخوانید »

روز فناوری هسته ای

به نام آنکه انسان را آفرید و از روح خود در وی دمید. آن کس که به او جان داد و هرگاه اراده کند نیز امانت خود باز پس می گیرد. همین ۶۷ سال پیش بود که هسته های اولیه ی برنامه ای در ایران کلید خورد.آن روزها که این پروژه چون فرزندی نوپا و به کندی بزرگ می شد، ... بیشتر بخوانید »

دهه فجر مبارک؟!!!

رسول اکرم (ص) فرمودند : افراد جامعه مانند ساکنان یک کشتی اند؛ اگر هر کس جایی را که قرار دارد به بهانه اینکه جای خودش است سوراخ کند، نه تنها خود بلکه تمام اعضای اجتماع را نابود خواهد ساخت. در صفحه حوادث خواندم یک پلیس حین اجرای ماموریت به اشتباه پای یک زن عابر را هدف گرفت! عاقبت هم پلیس ... بیشتر بخوانید »

ویژه برنامه روز دانشجو دانشکده داروسازی

روز دانشجو، روز تولد سرزندگی و پویایی جامعه است، روز جوانه زدن امید و روشنی در جامعه. . . . بسیج دانشجویی دانشکده داروسازی، امسال با هدف ایجاد گفتمان “مطالبه گری” در بین دانشجویان دانشکده و با توجه به مشکلات متعدد موجود، تصمیم به برپایی ایستگاه” مسوولین پاسخ میدهند” کرده است.این ویژه برنامه که در ۳ مرحله و از ۱۶ ... بیشتر بخوانید »

وصیتنامه شهید مدافع حرم

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، شهید عباس دانشگر متولد ۷۲ اهل سمنان و از دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) بود که بیستم خرداد ماه در دفاع از حریم اهل بیت(ع) توسط تروریستهای تکفیری در سوریه به شهادت رسید. وصینامه این شهید را در زیر می خوانید. بسم الله الرحمن الرحیم آخر من کجا و شهدا ... بیشتر بخوانید »

تبارشناسی پیمان شکنان؛آنهایی که نائب امام زمانشان را تنها گذاشتند

سال ۶۰ هجری بود مردم کوفه و شهرهای اطراف که از نزدیک حکومت پر مهر امیرالمؤمنین را حفظ کرده بودند و هنوز عدل، قسط و برابری آن دوران در خاطرات شان خوش نشسته بود تصمیم گرفتند بار دیگر از حکومت علی(ع) سرشار و سیراب شوند. رفته رفته نامه به سمت مدینه فرستاده میشد جایی که فرزند علی(ع) در آنجا سکنی ... بیشتر بخوانید »

مسابقه کتابخوانی کوله پشتی

ویژه ی جدیدالورود های دانشکده ی پزشکی کتاب کوله پشتی نوشته دکتر حق جو، کتابیه که تمام سوالاتی که توی شروع دوران دانشجویی داری رو جواب میده. مثل تفاوت دانشگاه با دبیرستان،طریقه درس خوندن، شیوه زندگی خوابگاهی،… * برای ثبت نام و دریافت کتاب، مشخصات خود را (شامل نام ونام خانوادگی،شماره دانشجویی و شماره تماس) تا تاریخ ۷ آبان ماه ... بیشتر بخوانید »

طرح “اولین تجربه ی بالینی”

بسمه تعالی آشنایی اجمالی با طرح ” اولین تجربه بالینی “ * ویژه ی جدیدالورود های رشته ی پزشکی امروزه اهمیت مهارت های عملی در افزایش کارایی سلامت بخشی پزشکان بر کسی پوشیده نیست. در کنار این مهارت های عملی، دانش این مهارت ها از جایگاه خاصی برخوردار است. در دنیای اطلاعات، بیماری که برای درمان خود به پزشک مراجعه ... بیشتر بخوانید »

مسابقه کتابخوانی محرم

مهلت ثبت نام:تا ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۵ زمان امتحان:۱۰ آذر ماه ۱۳۹۵ جوایز: نفر اول ۱۰۰ هزار تومان نفر دوم ۷۰ هزار تومان نفر سوم ۵۰ هزار تومان برای ثبت نام به پایگاه بسیج دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی مراجعه فرمایید. بیشتر بخوانید »