Thursday , 18 January 2018 / پنج شنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۶
تازه های سایت
خانه » پایگاه ها » بهداشت و تغذیه

بایگانی دسته بندی ها : بهداشت و تغذیه

اشتراک به خبردهی

سخنی با مسئولین!!!

☑️طرح سخنی با مسئولین این طرح به مناسبت روز دانشجو برگزار شد . تا دانشجوها مشکلات خودشون رو روی این برد بنویسن وما اونارو به گوش مسئولین برسونیم. روز دانشجو مبارک. بیشتر بخوانید »

طرح بانک کتاب

✅در این طرح بچه های ترم بالایی که کتاب های درسی ترم های قبلشون رو نیاز ندارن به پایگاه های بسیج دانشکدشون میدن بعدش بچه هایی که نیاز دارن و مخصوصا ترم اولیا میتونن به مدت یک ترم این کتاب هارو امانت بگیرن،اینجوری درطول ترم هزینه های دانشجو ها هم صرفه جویی میشه و هم یه کار خیری انجام میشه ... بیشتر بخوانید »

مسابقه‌ی کتابخوانی دهه‌ی محرم

سوالات مسابقه: ۱- زجر بن قیس توسط چه کسی و برای چه ماموریتی به کربلا فرستاده شد؟ ۲- امام حسین (ع) وقتی میخواستند بزرگان کوفه را از ورود خود به کربلا آگاه کنند نامه شان را به دست چه کسی فرستادند؟ ۳- کلمه استرجاع به چه معناست ؟ ۴- عبید الله بن زیاد در کدامین روز مردم کوفه را در ... بیشتر بخوانید »

دوازدهمین اردوگاه

معرفی کوتاه:مجموعه خاطرات درد و رنج و مشکلات «آزادگان» (اسرای ایرانی) در اردوگاه های «عراق» است.در این نوشتار داستان های کوتاهی در مورد وضعیت برخی از اسرا در یکی از اردوگاه های رژیم بعث عراق در دوران جنگ و پس از آن ارائه شده است. نحوه اسارت اسرا،محدودیتهای پیش روی اسرا در اردوگاه ها ،مریض شدن و عدم مداوای بیماران ... بیشتر بخوانید »

چرا روز قدس؟

چرا روز قدس؟ امام خمینی (ره) روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است؛ روز حکومت اسلامى است. روزى است که باید جمهورى اسلامى در سراسر کشورها بیرق آن برافراشته شود. روزى است که باید به ابرقدرتها فهماند که دیگر آنها نمى‏توانند در ممالک اسلامى پیشروى کنند. من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم مى‏دانم، و ... بیشتر بخوانید »

اردو……

در بعد از ظهر دل انگیز روز سه شنبه،۱۴اردیبهشت ماه، سینما فلسطین میزبان جمعی از دانشجویان بسیجی پایگاه بهداشت و تغذیه بود که برای تماشای فیلم زیبای “ابد و یک روز” آمده بودند… در فضایی دوستانه و صمیمی به تماشای فیلم نشستیم و پس از پایان فیلم در آن هوای دل انگیز عصرانه چهارباغ به قدم زدن و گپ و ... بیشتر بخوانید »

بیانات رهبری در جلسه پرسش و پاسخ با جوانان در دومین روز از دهه فجر (روز انقلاب اسلامی و جوانان)

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‌ ابتدا به شما جوانان عزیز خوشامد عرض میکنم و از این که بار دیگر در محفل گرم شما مینشینم و از شما میشنوم و با شما حرف میزنم، احساس خرسندی میکنم. هر جا جوانان هستند، تر و تازگی و طراوت و صفا و نشاط و خوبی هست و ما این را قدر میدانیم. ان‌شاءاللَّه که این ... بیشتر بخوانید »

تمایل واقعی ام تنظیم یادداشت ها است نه شرکت در انتخابات خبرگان

هرساله در آستانه دهه فجر، تحلیل‌هایی از سوی رسانه های بیگانه می‌شود که مردم تحت فشار هستند، گرفتاری دارند، از نظام فاصله گرفتند و امسال مثلاً کمتر می‌آیند. ولی حضور مردم در این ۳۶ سال مستمر و هر سال پرشورتر بوده و نسل‌های جدید هم به راهپیمایی می‌آیند. سوال ما به طور مشخص این است که رمز این استمرار و ... بیشتر بخوانید »

روايت فتنه

*مقدمه: « انحراف از مسیر» و در نهایت نقطه پایان گذاشتن بر پدیده «انقلاب اسلامی» از ماه‌ها قبل از 22 بهمن 1357 شروع شد. فعالان انقلاب به‌یاد دارند که از شهریور 57 ـ به‌خصوص پس از ماجرای میدان ژاله ـ که سقوط رژیم پهلوی قطعی گردید و امید غرب برای حفظ رژیم پادشاهی در ایران به یأس بدل شد، «بدیل»‌ها ... بیشتر بخوانید »

آفتاب ویتامینی

ویتامین D از ویتامین های محلول در چربی ست که از طریق نورخورشید در بدن تولید میشود یا ازطریق منابع غذایی یا مکمل ها وارد بدن میشود. ویتامین D3 یا کله کلسی فرول از7-دهیدروکلسترول در مجاورت پروتئین Bاولتراویولت نورخورشید تولید میشود.ویتامین Dهورمون تنظیم کننده ی متابولیسم فسفر.کلسیم است.کمبود آن باعث نرمی استخوان در کودکان واستئومالاسیا در بزرگسالان می شود.علاوه براینها ... بیشتر بخوانید »

اسید یعنی پاشیدن جهل …

به نام خدای صورت های از هم پاشیده … گاه بی گاه صدای جیغ هایش در گوشم می پیچد و نگاهی که از او در ذهنم می ماند و قرمزی چشمهایش که از یادم نمی رود ، فقط می گفت می سوزد سرش را کامل زیر آب کرده بود و هی چشمانش را می شست و با خود زیر لب ... بیشتر بخوانید »

دیداری از نوع تشکیلاتی (1)……

به نام خدای هدایتگر مهربان و کسانى که [نداى] پروردگارشان را پاسخ [مثبت] داده و نماز برپا کرده‏اند و کارشان در میانشان مشورت است و از آنچه روزیشان داده‏ایم انفاق مى‏کنند )سوره شوری آیه 38.( شاکله ی اصلی: چند وقتی بود که یک طرح ذهنم را خیلی مشغول کرده بود، حتی با تعدادی از بچه های حوزه در مورد آن صحبت کرده ... بیشتر بخوانید »

بصیرت

به نام خدای بصیران تقریبا دو سالی می شود که داعش بر سر زبان ها افتاده ، رو یکردها و طیف بندی های منطقه ای در مورد داعش را اگر نیوتن هم زنده بود نمی توانست تشخیص بده چه برسه به جناب پروفسورهاوکینیگ(فیزیکدان عصر جدید) ………بگذریم از شوخی می خواستم از اتفاقاتی صحبت کنم که شاید کم تر کسی به ... بیشتر بخوانید »