تازه های سایت
خانه » سیاسی

بایگانی دسته بندی ها : سیاسی

اشتراک به خبردهی

جمعه ی سیاه

۱۷شهریور ۱۳۵۷، یکی از روزهای مهم تاریخی است که با قیام مردم در جمعه‌ای سیاه باعث کشته شدن شماری از معترضین و یا مبارزین انقلاب اسلامی گشت. نقطه محوری وقایع آن روز در میدان ژاله و برخی از محلات فقیرنشین بود که باعث درگیری مردم با عوامل رژیم شاه شد. به دنبال این حادثه امام (ره) نیز با صدور بیانیه‌ای ... بیشتر بخوانید »

ادعا های این روز ما

ادعاهای‌این روزهای ما چندهفته بیشتر نمیگذرد…خبری و عکسی در تمام فضای مجازی پخش شد !!! عکسی که تن همه را میلرزاند…اما صاحب عکس بدون ذره ای ترس و واهمه بود…همه جا خبر اسارتش پخش شد…ابتدای آرزوی سلامتی اش و رهایی از چنگال دشمن… اما به فردا نکشید که خبر شهادتش همه جا را پر کرد…😔😔 شهیدمحسن حججی داشتم فکر میکردم ... بیشتر بخوانید »

و به کدامین گناه؟(کشتار میانمار)

ما_بیگناهیم باور_میکنی؟؟!! جائزه صلح نوبل! حمایت از حقوق بشر! دولت مردمی! تصویر نوزادی بی گناه در زیر پاهای کثیف و نجس مردمانی که آنها را با نام ساختگی بودا میشناسند… و شاید بهتر بگویم اینها اصلا انسان نیستند… در توصیف این هیاکل همین بس که قیافه ای شاید شبیه به بشر داشته باشند و حتما میدانید بشر در قیاس با ... بیشتر بخوانید »

شیفتگی ممنوع!

خیزش‌های دانشجویی علیه سلفی تحقیرآمیز نمایندگان مجلس؛ شیفتگی ممنوع! سلفی حقارت آمیز نمایندگان مجلس با نماینده زن اتحادیه اروپا اعتراض‌های دانشجویی زیادی را به دنبال داشته است؛ به گونه‌ای که بسیاری از دانشجویان، خواستار برخورد رئیس مجلس و هیات نظارت مجلس با نمایندگان خاطی شده‌اند. به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، رفتار عجیب و تاسف بار نمایندگان لیست امید ... بیشتر بخوانید »

انتشار پیام مسئول بسیج دانشجویی علوم پزشکی اصفهان در فارس

پیام دکتر حسنی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در فارس منتشر گردید که متن آن بدین شرح است: مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: مسؤولان اجازه ندهند حقوق ملت ایران فدای جناح‌گرایی‌ها و سهم‌خواهی‌ها شود. مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از طرف جامعه دانشگاهی خطاب به قوه قضائیه و رئیس‌جمهور توصیه می‌کنیم در موضوع بازداشت ... بیشتر بخوانید »

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: در نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ بنا به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به جوانان غیور و انقلابی ایران اسلامی، عده ای از دلسوختگان راستین و پیروان صدیق ولایت فقیه گردهم جمع شدند و نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را پی ریزی کردند. شاید در آن روزهای ... بیشتر بخوانید »

روز”آری” به جمهوری اسلامی ایران

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷، به دعوت امام خمینی همه‌پرسی حکومت جمهوری اسلامی ایران در روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین ۱۳۵۸ در سراسر ایران برگزار شد و ۹۸٫۲ واجدین شرکت در همه‌پرسی با دادن رای «آری»، با برقراری حکومت جمهوری اسلامی موافقت کردند. در روز ۱۲ فروردین نتایج اعلام شد و این روز را ... بیشتر بخوانید »

مولانا و اصغر فرهادی…

مولانا و اصغر فرهادی و جایزه اسکار ایرانیان هزاران سال است که فرهنگ و تمدن را به نمایش گذاشته اند. در مراسم پر زرق و برق اسکار امسال فیلمی از ایران خوش درخشید که بحثها درباره آن از قلمرو سینما و هنر گذشت و با جنجال برانگیزترین موضوعات سیاسی روز آمریکا گره خورد. از منظر سینمایی، اصغر فرهادی با فیلم ... بیشتر بخوانید »

دیوار جیغ?

بسم الله الرحمن الرحیم به همت واحد سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دیوارجیغ درراستای آزاداندیشی در روز ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۵ روبروی سلف خواهران برگزار گردید. بیشتر بخوانید »

کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹

ژنرال ادموند آیرونساید موفق شد پایه های اولیه حکومت رضا خان قزاق چکمه پوش را در ایران بنا بگذارد به همین جهت روز سوم اسفند به عنوان یکی از تلخ ترین روز ها در تاریخ ایران ثبت شد. :(حکم میکنم) این اولین جمله ای بود که مردم در روز سوم اسفند ۱۲۹۹ تا چشم باز کردند بر در و دیوار ... بیشتر بخوانید »

دهه فجر مبارک؟!!!

رسول اکرم (ص) فرمودند : افراد جامعه مانند ساکنان یک کشتی اند؛ اگر هر کس جایی را که قرار دارد به بهانه اینکه جای خودش است سوراخ کند، نه تنها خود بلکه تمام اعضای اجتماع را نابود خواهد ساخت. در صفحه حوادث خواندم یک پلیس حین اجرای ماموریت به اشتباه پای یک زن عابر را هدف گرفت! عاقبت هم پلیس ... بیشتر بخوانید »

درس هایی که از باید از انتخابات در آمریکا آموخت!!!!

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و الذابین عنه و المسارعین الیه و المستشهدین بین یدیه انتخابات ریاست جمهوری در ایلات متحده آمریکا یکی از منحصر به فرد ترین نظام های انتخاباتی در دنیاست. این تفاوت بیش از همه از قوانین حاکم بر انتخابات ریاست جمهوری نشات ... بیشتر بخوانید »