Sunday , 17 December 2017 / یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۶
تازه های سایت
خانه » پایگاه ها » پزشکی

بایگانی دسته بندی ها : پزشکی

اشتراک به خبردهی

داک مپ؛ ابتکاری ویژه از بسیج دانشجویی دانشکده ی پزشکی

بسم الله الرحمن الرحیم طرح داک مپ (دوره آشنایی کاربردی با مقدمات پزشکی)  طرحی است که به آشنا نمودن دانشجویان ترم اول با مقدمات رشته پزشکی می پردازد. برای شروع هر کاری، دانستن یکسری مقدمات ضروری است. این مقدمات مورد نیاز برای یک دانشجوی ترم اول پزشکی،  با مشورت و همکاری دفتر توسعه آموزش پزشکی (EDO) ، اساتید علوم پایه  ... بیشتر بخوانید »

سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی گرامیباد.

سپهبد علی صیاد شیرازی ،فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و عضوشورای عالی دفاع بوده‌است. او متولد روستای کبودگنبد شهرستان درگز استان خراسان رضوی است. وی یکی از فرماندهان جنگ ایران و عراق بود. صیاد شیرازی پس از ۳۲ سال خدمت در یگانهای مختلف نیروی زمینی ارتش در تهران و مقابل درب منزلش، به دست نیروهای مسلح سازمان ... بیشتر بخوانید »

مسابقه کتابخوانی کوله پشتی

ویژه ی جدیدالورود های دانشکده ی پزشکی کتاب کوله پشتی نوشته دکتر حق جو، کتابیه که تمام سوالاتی که توی شروع دوران دانشجویی داری رو جواب میده. مثل تفاوت دانشگاه با دبیرستان،طریقه درس خوندن، شیوه زندگی خوابگاهی،… * برای ثبت نام و دریافت کتاب، مشخصات خود را (شامل نام ونام خانوادگی،شماره دانشجویی و شماره تماس) تا تاریخ ۷ آبان ماه ... بیشتر بخوانید »

طرح “اولین تجربه ی بالینی”

بسمه تعالی آشنایی اجمالی با طرح ” اولین تجربه بالینی “ * ویژه ی جدیدالورود های رشته ی پزشکی امروزه اهمیت مهارت های عملی در افزایش کارایی سلامت بخشی پزشکان بر کسی پوشیده نیست. در کنار این مهارت های عملی، دانش این مهارت ها از جایگاه خاصی برخوردار است. در دنیای اطلاعات، بیماری که برای درمان خود به پزشک مراجعه ... بیشتر بخوانید »

کوله پشتی(مسابقه ی کتابخوانی)

پایگاه بسیج دانشجویی دانشکده ی پزشکی برگزار می کند: مسابقه ی کتابخوانی ویژه جدیدالورود های دانشکده ی پزشکی همراه با جوایز نفیس مهلت ثبت نام: ۱۲ تا ۱۹ مهرماه ساعت ۱۲ تا ۱۴ محل ثبت نام: پشت دانشکده ی پزشکی، زیرزمین ساختمان پزشکی اجتماعی، پایگاه بسیج دانشجویی دانشکده ی پزشکی بیشتر بخوانید »

داستان زنان پاکدامن در طول تاریخ

دختر فرعون فرعون دختری داشت که پدرش را به شدت دوست می داشت و او را خدای خود میدانست روزی آرایشگر مخصوص دربار ،هنگامی که او را آرایش میکرد ،شانه از دستش افتاد و گفت: نفرین بر کسانی که به خداوند کفر میورزند.دختر فرعون با تعجب گفت مگر غیر از پدر من خدای دیگری نیز وجود دارد گفت آری همان ... بیشتر بخوانید »

شگفتی قرآن

ِخلق الانسان من عجل ساوریکم آیاتی فلا تستعجلون «انبیا۳۷» انسان از عجل آفریده شده آیات خود را در آینده به شما نشان خواهم داد بنابر این بیتابی نکنید . دکتر فرانسیس کولینز یکی از بزرگترین متخصصان ژنتیک در دنیا که سالها قبل به همراه کریج ونتر توانسته بود رمزهای DNAرا کشف کند به وجود خدا ایمان آورد.کولینز میگوید سی سال ... بیشتر بخوانید »

۷ جایگزین طبیعی مُسکن ها

معمولا از داروهای غیر التهابی ضد استروییدی مانند ایبوپروفن برای تسکین درد استفاده می شود؛ این دارو و مسکن های مشابه گرچه بسیار شایع هستند؛ ولی به دلیل عوارض جانبی منع مصرف دارند و توصیه می شود که از روش های طبیعی برای کاهش درد استفاده شود. در ادامه به هفت جایگزین طبیعی مسکن اشاره شده است: ۱-زنجبیل مطالعات نشان ... بیشتر بخوانید »

به جرم اینکه بهشت زیر پایشان است دنیا را برایشان جهنم کردند… .(ولادت بانو فاطمه زهرا(س) و روز زن مبارک)

روز مادر در ایران و جهان     به یاد آر چشمانی را كه بر تو نگران بودند به یاد آر دستانی را كه شب ها با نوازش های خود دردهای تو را تسكین می دادند به یاد آر دلی را كه به خاطر تو زخم ها خورده است آن هنگام زانو بر زمین بگذار و موهبت مادر را سپاس ... بیشتر بخوانید »

ظريف، استعفا در شهريور، رياست در‌ مجلس!

حسن روحاني در توصيف انتخاب ظريف براي تصدي اين سمت در همان زمان گفته بود كه گزينه‌هاي متعددي براي برعهده گرفتن اين سمت مد نظر بود كه همگي بر تجربه و خبرگي محمدجواد ظريف مهر تاييد زدند. ظريف، استعفا در شهريور، رياست در‌ مجلس! به گزارش نامه نیوز،  طبيعي است كه اگر وظيفه‌اي به يك فرد و گروهی واگذار شود ... بیشتر بخوانید »

حذف نماد انرژی هسته ای از اسکناس ۵ هزارتومانی خبرساز شد

همه تغییرات سیاسی در اسکناس ایرانی! حذف نماد انرژی هسته ای از اسکناس ۵ هزارتومانی خبرساز شد تا منتقدان از دولت این سوال را داشته باشند که چرا در بحبوحه مذاکرات هسته ای باید این کار انجام شود؟ رابطه بین دولت ها و اسکانس چیست؟ مجله‌مهر- عطیه همتی: تغییر تصاویر اسکناس در دولت های مختلف همواره با سیاست‌های فکری آنها ... بیشتر بخوانید »

آیت الله وحید: مملکت باید در فاطمیه یکپارچه غوغا شود

در آستانه ایام فاطمیه : آیت الله وحید: مملکت باید در فاطمیه یکپارچه غوغا شود آیت الله العظمی وحید خراسانی خطاب به روحانیون فرمودند: او را بشناسید و به مردم بشناسانید تا بفهمند که این مملکت باید در فاطمیه یکپارچه غوغا بشود. اگر شعوری باشد، اگر درکی باشد، اگر فقاهتی باشد و این احادیث را بفهمد، آن وقت می‌ فهمد ... بیشتر بخوانید »