تازه های سایت
خانه » یادداشت ها

بایگانی دسته بندی ها : یادداشت ها

اشتراک به خبردهی

بسته پیشنهادی برای دانشجویان دندان پزشکی

معماری لبخند های زیبا آرمانی ست که برای رسیدنش محتاج یاری توام… من یک دندانپزشکم:) معمار لبخندهای بهترین مخلوق خدا.. وقتی بیمارم از روی صندلی بلند میشه و لبخند میزنه که تشکر کنه دنیا دنیاا خوشحالیه که سرازیر میشه تو قلبم.. وقتی یه بچه ی کوچولو با گریه میاد و آروم میشه میره انگار خدا بهم لبخند میزنه.. مهربونم و ... بیشتر بخوانید »

معرفی رشته‌ی داروسازی

خیلی از ما وقتی اسم داروسازی رو می شنویم،  یاد مندلیف و رازی و چراغ الکلی و شیشه های ارلن و خیلی چیزای دیگه می افتیم… اما آیا داروسازی واقعا همون چیزیه که ما فکر می کنیم یا نه؟ رشته دکترای حرفه ای داروسازی جزو سه رشته پرطرفدار علوم تجربیه که بچه های تجربی بعد از پشت سر گذاشتن سد ... بیشتر بخوانید »

ادعا های این روز ما

ادعاهای‌این روزهای ما چندهفته بیشتر نمیگذرد…خبری و عکسی در تمام فضای مجازی پخش شد !!! عکسی که تن همه را میلرزاند…اما صاحب عکس بدون ذره ای ترس و واهمه بود…همه جا خبر اسارتش پخش شد…ابتدای آرزوی سلامتی اش و رهایی از چنگال دشمن… اما به فردا نکشید که خبر شهادتش همه جا را پر کرد…😔😔 شهیدمحسن حججی داشتم فکر میکردم ... بیشتر بخوانید »

و به کدامین گناه؟(کشتار میانمار)

ما_بیگناهیم باور_میکنی؟؟!! جائزه صلح نوبل! حمایت از حقوق بشر! دولت مردمی! تصویر نوزادی بی گناه در زیر پاهای کثیف و نجس مردمانی که آنها را با نام ساختگی بودا میشناسند… و شاید بهتر بگویم اینها اصلا انسان نیستند… در توصیف این هیاکل همین بس که قیافه ای شاید شبیه به بشر داشته باشند و حتما میدانید بشر در قیاس با ... بیشتر بخوانید »

بوی انتخابات

ایرباس سوم هم به زمین نشست و این زمین فرودگاه مهرآباد بود که برای بار سوم شاهد دستاوردهای دولت یازدهم بود! دستاوردهایی که فقط برای ۳ درصدی قابل لمس است که آنان را مرفهین بی درد می‌خوانند. اما براستی اگر انقلاب ، انقلاب رنج‌دیدگان و زیلونشینان و پابرهنگان است و این فرموده‌ی امام است، چرا باید بخش عظیمی از تلاش‌های ... بیشتر بخوانید »

ایران من

در قاره آسیا فقط و فقط یک کشور است که انگشت به نشان تمام کشورهای بیگانه است و هرکس نام این کشور را می شنود؛ بی اختیار در باره ی آن به فکر فرو می رود. فکر می کنید این کشور کجاست؟!! آری درست حدس زده اید! آن کشور با عظمت ایران است. سرزمین گل های لاله و سرزمین پهلوانان ... بیشتر بخوانید »

ولادت امام علی(ع) مبارک

بدان خدایی که گنجینه های اسمان وزمین به دست اوست به تو اجازه ی دعا داده، واجابت ان را برعهده گرفته ،وتورا فرمان داده تا از بخواهی تا به تو ببخشد واز اورحمت طلب کنی تا تورا رحمت اورد.(نهج البلاغه قسمتی ازنامه۳۱) علی مولودکعبه است!! جمعه بود وسیزدهم ماه رجب،حادثه عجیبی رخ داد که هرگز درتاریخ بشریت سابقه نداشته وبعداز ... بیشتر بخوانید »

روز فناوری هسته ای

به نام آنکه انسان را آفرید و از روح خود در وی دمید. آن کس که به او جان داد و هرگاه اراده کند نیز امانت خود باز پس می گیرد. همین ۶۷ سال پیش بود که هسته های اولیه ی برنامه ای در ایران کلید خورد.آن روزها که این پروژه چون فرزندی نوپا و به کندی بزرگ می شد، ... بیشتر بخوانید »

شهادت امام محمدباقر صدر وخواهر ایشان بنت الهدی

رژیم بعث عراق، در تاریخ ۱۶ ام فروردین سال ۱۳۵۹، آیت‌الله سیدمحمدباقر صدر وخواهرشون بنت الهدی رودستگیر و به بغداد برد. رئیس سازمان امنیت کشور عراق، آیت‌الله صدر روبه مرگ تهدید می‌کنه و از ایشون می‌خواد که چند کلمه، علیه انقلاب اسلامی ایران بنویسه تا از مرگ نجات پیدا کنه. آیت‌الله صدر با این خواسته مخالفت میکنه و می‌گه: “من ... بیشتر بخوانید »

مولانا و اصغر فرهادی…

مولانا و اصغر فرهادی و جایزه اسکار ایرانیان هزاران سال است که فرهنگ و تمدن را به نمایش گذاشته اند. در مراسم پر زرق و برق اسکار امسال فیلمی از ایران خوش درخشید که بحثها درباره آن از قلمرو سینما و هنر گذشت و با جنجال برانگیزترین موضوعات سیاسی روز آمریکا گره خورد. از منظر سینمایی، اصغر فرهادی با فیلم ... بیشتر بخوانید »

«نوروزی از جنس محبت»

بهار ثانیه ثانیه می اید.. نمی دانم با امدنش باید خوشحال بود یا ناراحت؛خوشحال از این بابت که عید است وهمه خوشحال اند و ما نیز انگار مکلف شده ایم که این شادی را تجریه کنیم. وناراحت از این بابت که یک سال گذشت…اری یکسال …همه مان یک سال پیرتر شدیم،همه مان یک قدم به مرگ نزدیک تر شدیم. یکسال ... بیشتر بخوانید »

شهادت انرژی فعال سازی تمام واکنش های رو به کمال است…

به راستی کسانی که میگویند شهادت مرگ است ، فلسفه ی شهادت را نمی دانند… شهادت صرفا دادن جان نیست … شهادت اثبات است .. اثبات آن آرمان هایی که بیشتر مردم فقط حرفش را می زنند ،ولی وقتی موقع عمل می رسد جا می زنند و کنار می کشند… شهادت یک فرایند یک طرفه نیست،یک چرخه است … کسی ... بیشتر بخوانید »

سرزمین عشق…

فنجان قهوه را برداشتم و روی صندلی که رو به تراس خانه بود، نشستم. به مردم کوچه و خیابان می نگریستم که در هیاهوی شب عید رفت و آمد می کردند. عصر زمستانی دلگیری بود. خیلی وقت بود که عصرها همه شان اینگونه شده بودند؛ دلگیر و افسرده.???? دیگر نمی دانستم چه کنم؟ هنگامی که از کلاس و درس خسته ... بیشتر بخوانید »

امشب عازم توام،راهم بده

امشب عازم توام ، راهم بده! باقلب ناب بی کست ، راهم بده! شنوای غم دل های توام ، باز بگو! از طلائیه و هویزه و شلمچه، باز بگو! از بغض مسجد جامع و اروند کنار ، از نقطه ی صفر مرزی شهامت تا جنت آباد بگو! از زخم های پینه بسته ی مسجد جامع خرمشهر بگو! نه! از رفیقان ... بیشتر بخوانید »

کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹

ژنرال ادموند آیرونساید موفق شد پایه های اولیه حکومت رضا خان قزاق چکمه پوش را در ایران بنا بگذارد به همین جهت روز سوم اسفند به عنوان یکی از تلخ ترین روز ها در تاریخ ایران ثبت شد. :(حکم میکنم) این اولین جمله ای بود که مردم در روز سوم اسفند ۱۲۹۹ تا چشم باز کردند بر در و دیوار ... بیشتر بخوانید »