Sunday , 17 December 2017 / یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۶
تازه های سایت
خانه » سیاسی » انتشار پیام مسئول بسیج دانشجویی علوم پزشکی اصفهان در فارس

انتشار پیام مسئول بسیج دانشجویی علوم پزشکی اصفهان در فارس

پیام دکتر حسنی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در فارس منتشر گردید که متن آن بدین شرح است:

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

مسؤولان اجازه ندهند حقوق ملت ایران فدای جناح‌گرایی‌ها و سهم‌خواهی‌ها شود.
مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از طرف جامعه دانشگاهی خطاب به قوه قضائیه و رئیس‌جمهور توصیه می‌کنیم در موضوع بازداشت حسین فریدون با نهایت عدالت عمل کرده و اجازه ندهند ذره‌ای از حقوق ملت ایران فدای جناح‌گرایی‌ها و سهم‌خواهی‌ها شود.

علی‌اکبر حسنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به این حدیث از امام صادق(ع) که می‌فرمایند اگر در میان مردم عدالت برقرار شود، همه بی‌نیاز مى‌‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو مى‌‏فرستد و زمین برکت خویش را بیرون مى‌‏ریزد، اظهار کرد: عدالت اصلی‌ترین مسأله در اداره حکومت در هر مکتب و هر کشوری است، چرا که تا زمانی که عدالت در یک جامعه ساری و جاری باشد مردم، آن جامعه و حکومت را متعلق به خود می‌دانند و همه بدون هیچ‌گونه منفعت‌طلبی و خودخواهی برای پیشرفت آن جامعه تلاش می‌کنند.

وی افزود: اما چنانچه عدالت در جامعه از سمت حاکمان خدشه‌دار شد و زیر سؤال رفت، اندک اندک مردم آن جامعه با آن حاکمیت احساس بیگانگی خواهند کرد و انگیزه خود را برای پیشبرد اهداف آن جامعه و حکومت از دست می‌دهند، بنابراین در روایات اهل بیت صراحتاً ذکر شده است که پیش شرط نزول برکت بر یک جامعه، اجرای عدالت است.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: اخیراً شاهد آن بودیم که برادر عالی‌ترین مقام اجرایی کشور به علت قانون‌شکنی دستگیر شد و چند روز بعد با وثیقه‌ای بسیار گران و سنگین به طور موقت آزاد شد، به نظر می‌رسد این مسأله می‌تواند نقطه محک خوبی برای قوه قضائیه و شخص رئیس جمهور ایران در جهت اجرای عدالت باشد.

وی تصریح کرد: تمام مردم ایران چشم به تصمیم این مسؤولان دوخته‌اند تا ببینند که آیا شعارهایی که جمهوری اسلامی ایران در این سال‌ها مبنی بر اجرای عدالت برای همه و عدم تبعیض داده است، به مقام عمل خواهد رسید یا نه؟

حسنی در ادامه تأکید کرد: از طرف جامعه دانشگاهی ناصحانه و خیرخواهانه خطاب به قوه قضائیه و رئیس‌جمهور توصیه می‌کنیم که در این موضوع با نهایت دقت و عدالت عمل کرده و اجازه ندهند ذره‌ای از حقوق ملت ایران فدای جناح‌گرایی‌ها، سهم‌خواهی‌ها و تبعیض‌ها شود.

وی در پایان با اشاره به این روایت از پیامبر اکرم(ص) که می‌فرمایند نخستین کسى که به جهنم مى‌‏رود فرمانرواى قدرتمندى است که به عدالت رفتار نمى‏‌کند و ثروتمندى که حقوق مالى خود را نمى‌‏پردازد و نیازمند متکبر، گفت: اگر عدالت در جامعه جاری شد مردم به حکومتشان امیدوار شده و درهای برکت الهی بر این کشور باز خواهد شد ولی اگر ذره‌ای در اجرای عدالت کوتاهی شد این بی‌عدالتی در نخستین مکان گریبان‌گیر خود حاکمان خواهد شد.

انتهای پیام/۶۳۰۸۸/ ۳۰
برای مشاهده یاین خبر در سایت خبرگزاری فارس اینجا را کلیک نکنید.

درباره‌ی سایبری برادران

یک نظر

  1. سلام و خداقوت.ممنون از برادر حسنی عزیز…
    بسیار عالی ومتقن…
    سپاس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد