Sunday , 17 December 2017 / یکشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۶
تازه های سایت
خانه » بیانیه ها » شیفتگی ممنوع!

شیفتگی ممنوع!

خیزش‌های دانشجویی علیه سلفی تحقیرآمیز نمایندگان مجلس؛
شیفتگی ممنوع!
سلفی حقارت آمیز نمایندگان مجلس با نماینده زن اتحادیه اروپا اعتراض‌های دانشجویی زیادی را به دنبال داشته است؛ به گونه‌ای که بسیاری از دانشجویان، خواستار برخورد رئیس مجلس و هیات نظارت مجلس با نمایندگان خاطی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، رفتار عجیب و تاسف بار نمایندگان لیست امید مجلس در مراسم تحلیف رئیس جمهور برای گرفتن عکس سلفی با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، آنهم از سوی اعضای فراکسیونی که مدعی است به دیپلماسی آشنا است که زبان و ارتباطات جهانی را می‌داند، ادعا دارد که بهتر از رقیبان خودش می‌تواند با دنیا تعامل کند؛ اما در عمل بدیهیات اولیه رفتارهای سیاستمداری آن هم در حد نماینده مجلس را بلد نیستند، به حدی سخیف، سطحی و حقارت آمیز بود که جدا از واکنش‌های گسترده افکار عمومی، کاربران فضای مجازی و رسانه‌های داخلی و خارجی را نیز در پی داشت؛ به گونه ای که تمام رسانه مطرح جهان نتوانستند از این شیفتگی نمایندگان سلفی بگیر چشم بپوشند.

در داخل کشور نیز بیشتر خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها این ماجرای غیرعزتمندانه نمایندگان مجلس را تقبیح کردند. البته خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های اصلاح‌طلب به دلیل آنکه بیشتر این نمایندگان از جریان سیاسی آن‌ها بودند، تلاش کردند تا حدودی به این اقدام تخفیف بدهند. در مقابل، اما موج محکومیت اقدام نادرست نماینده‌های مجلس بسیار فراگیر شده است؛ از واکنش‌ها و اعلام انزجار عمومی مردم در شبکه‌های اجتماعی تا اعتراضات مجریان برنامه‌های معروف صداوسیما و البته اظهارات قابل تامل کارشناسان و جامعه‌شناسان درباره ریشه‌یابی این قبیل رفتارهای حقارت‌آمیز.

در همین راستا موجی از اعتراضات در بین دانشجویان وطن دوست، متعهد و انقلابی نسبت به این رفتار تحقیرآمیز به پا خاسته است. به عنوان مثال بسیج دانشجویی و مراکز آموزش عالی استان اصفهان طی نامه‌ای سرگشاده به رئیس مجلس شورای اسلامی، هیات نظارت بر اقدامات خلاف امنیت ملی و خلاف شئون نمایندگی مجلس شورای اسلامی به سلفی تحقیرآمیز نمایندگان مجلس واکنش نشان داه اند.

شیفتگی ممنوع!

اما گویی این اعتراضات همچنان تا اتخاذ تصمیمی درست از سوی مجلس و هیئت نظارت در قبال این ساختارشکنی ادامه دارد. سیوندیان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در مورد سلفی حقارن آمیز نمایندگان فراکسیون امید با نماینده زن اتحادیه اروپا گفت: رویه دولت و مدعیان اصلاحات همیشه نگاه به بیرون بوده است، از واردات بی رویه گرفته تا وابستگی به غرب همین تفکر است که باعث می‌شود مشاور رئیس جمهور ملاک برتری را ویزای فلان کشور اروپایی می‌داند و وزیری هم درخواست وارد کردن مدیر از خارج را دارد. دست و پا شکستن برای عکس یادگاری نشان دهنده غرب زدگی در سطوح بالای کشور است، این شیفتگی ها هزینه های زیادی برای کشور دارد. نمایندگان مردم چطور می‌خواهند در مقابل زیاده خواهی و سهم خواهی دشمنان قد علم کنند این روحیه نمایندگان روزی منجر به برجام می‌شود روزی سر از FATF و سند ۲۰۳۰ در می‌آورد.

سیوندیان افزود: جوانان عزیز ما هزاران کیلومتر دور از ایران برای استقلال و شرف ملی سر می‌دهند و اقتدار و عزت ملی را ارتقا می‌بخشند، اما عده‌ای هنوز چشم امید به دست غرب دارند و حقیرانه با موگرینی عکس می‌گیرند و حیثیت جمهوری اسلامی را بر باد می‌دهند. امیدواریم هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به این مسئله ورود کرده و با برخورد قاطع با متخلفین که آبروی سیاسی کشور را حراج یک عکس کردند باعث جلوگیری از تکرار چنین صحنه هایی در تاریخ سیاسی کشور شود.

شیفتگی ممنوع!

در همین زمینه مجید مردانی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرضا گفت: نمایندگان فراکسیون مجلس با گرفتن سلفی تحقیرآمیز با مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا، سبب خجالت و شرمساری شدند و احساسات مردم را جریحه دار کردند. این گونه حرکات جلف و سبک سرانه در تنافی آشکار با عزت انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری است و با اهداف والای امام راحل فرسنگ‌ها فاصله دارد.

مردانی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی باید عصاره فضائل ملت باشد گفت: متاسفانه همگان مشاهده کردند که این ویژگی در برخی از نمایندگان به هیچ عنوان وجود ندارد، این افراد چگونه می‌خواهند حافظ استقلال و هویت کشور باشند؟ امیدواریم که رئیس مجلس شورای اسلامی بابت این ناهنجاری و رفتار شرم آور برخی نمایندگان، که بازتاب جهانی داشته است، از ملت شریف ایران عذرخواهی کند.

براتی، مسئول بسیج دانشجویی پیام نور اصفهان نیز در این مورد گفت: سلفی نمایندگان مجلس در شان مجلس شورای اسلامی نیست و نمایندگان باید از ملت شریف ایران معذرت‌خواهی کنند. نمایندگان مجلس باید روحیه انقلابی داشته باشند و تنها دغدغه آن‌ها رفع مشکلات مردم باشد نه عکس سلفی با بیگانگان. جای بس تاسف دارد که نمایندگان مجلس کار قانون گذاری خود را ر‌ها می‌کنند و به عکس سلفی گرفتن مشغول می‌شوند. باید در درگاه الهی جواب بدهند. مردم هم باید در انتخاب نمایندگان خود دقت بیشتری کنند و کسانی را انتخاب کنند که خود را مدیون مردم می‌دانند. سلفی با بیگانه واقعا تحقیرآمیزهست.

براتی عنوان کرد: ما جوانان انقلابی به نمایندگان مجلس هشدار می‌دهیم که دیگر از این حرکات زشت و بیهوده انجام ندهند و تنها دغدغه شان رفع مشکلات مردم و قانون گذاری باشد. از ریاست مجلس هم خواهش داریم که با مدیریت بهتر روندکاری مجلس را بهبود ببخشند و به نمایندگان تذکر بدهند که از این حرکات انجام ندهند. اینجا مجلس شورای اسلامی هست بدانید در چه جایگاهی قراردارید. ما جوانان انقلابی منتظر معذرت‌خواهی این نمایندگان از مردم هستیم و اگر بازهم از این اتفاقات بیفتد با واکنش انقلابی دانشجویان مواجه می‌شوند.

درباره‌ی سایبری برادران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد