Thursday , 18 January 2018 / پنج شنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۶
تازه های سایت
خانه » پایگاه ها » بهداشت و تغذیه » آفتاب ویتامینی

آفتاب ویتامینی

images_(1)

ویتامین D از ویتامین های محلول در چربی ست که از طریق نورخورشید در بدن تولید میشود یا ازطریق منابع غذایی یا مکمل ها وارد بدن میشود.

ویتامین D3 یا کله کلسی فرول از7-دهیدروکلسترول در مجاورت پروتئین Bاولتراویولت نورخورشید تولید میشود.ویتامین Dهورمون تنظیم کننده ی متابولیسم فسفر.کلسیم است.کمبود آن باعث نرمی استخوان در کودکان واستئومالاسیا در بزرگسالان می شود.علاوه براینها امروزه نقش ویتامین Dدر پیشگیری از برخی سرطان ها من جمله سرطان سینه و سرطان کولون که از شایع ترین سرطان های جهان هستند می شود.ازمنابع ویتامین Dبه روغن کبد ماهی،ماهی چرب،زرده تخم مرغ وجگرمیتوان اشاره کرد.

روزانه مصرف 400IU یا 10MG توصیه میشود.

درباره‌ی پایگاه بهداشت و تغذیه

پایگاه بهداشت و تغذیه

۱۲ نظر

 1. سلام.
  والعصری ها اوقات بخیر!
  إن شاءالله حضور ها والبته کلیه ی مطالبتون غنی تر ،فنی تر وارزشمن تر بشه…آمین!!

 2. محمدرضا توکلی

  با سلام.مطلب علمی به نظرم خوب که است در بخش یادداشت ها بیایید.ولی چند تا نکته:
  اول اینکه اسم نگارنده مطلب آورده نشده است.
  دوم: به نظرم مطلب خیلی ساده و سطحی بود.اگر مطالبی قرار است که در بخش یادداشت ها نوشته شود مطالب تحلیلی عمیق و پر محتوا باشد.
  سوم: این مطلب ساده را می توان به راحتی در گوگل سرچ کرد و اطلاعات زیادی در مورد ویتامین دی گرفت.حالا دوستان محترم هدفشان از گذاشتن این مطلب در سایت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که همیشه مطالب عمیق و پر محتوایی دارد، سوالی است که مسئول سایبری باید ب آن پاسخ بدهند..

  به امید دقت بیشتر در بارگذاری مطالب….

  • با سلام

   فکر کنم مطلب نوشتن با این هدف که خالی از عریضه نباشد هدف بسیار مقطعی و ناقصی هس که مسئولین بسیج باید با توجه بیش از پیش اون رو حل کنند ، شما که نشریه ندارید ولی سایت خوبی دارید اون رو خواهشا خراب نکنید.

   والسلام

   • سایبری

    اگر یک نکته هم فراگرفته باشید که قطعا اینطور بوده و اگر هم نبوده مروری است اجمالی بر دانسته هایتان،این مطلب بی هدف نیست، و مطالب ترجمه کوتاه توسط خود دانشجویان به از مطالب کپی پیست بسیار طولانی ! ان شا الله با کمک و همکاری مجموعه والعصر از هر لحاظ و در تمام عرصه ها پیشتاز و بهترین باشد…

  • سایبری

   سلام علیکم،نگارنده مطلب، پایگاه بهداشت و تغذیه است ک درپایین پست، این موضوع مشخص است، فکر میکنم با سرچ در گوگل تمامی مطالب را بتوان یافت بقول معروف از شیر مرغ تا جان آدمی زاد اما گذاشتن این مطلب علمی کوتاه که حاصل ترجمه نگارنده است میتواند مقدمه ای باشد بر تشویق دوستان بر ترجمه و تچقیق و غنی سازی سایت از لحاظ علمی نه فقط سیاسی و برای شروع فعالیت در عرصه علمی باید از جایی شروع کرد و چه بهتر ک آغاز با مطالب کوتاه باشد تا ضمن گرفتن کمترین زمان از خواننده اطلاعات عمومی کاربردی را افزایش میدهد.

   • پایگاه بهداشت و تغذیه
    پایگاه بهداشت و تغذیه

    سلام برشما ممنون از نظرشما بادیدگاهتون موافقم .هدف من هم آغازی برای افزایش مباحث علمی بود.

  • پایگاه بهداشت و تغذیه
   پایگاه بهداشت و تغذیه

   با سلام بر جناب عبدالمهدی هدف از گذاشتن این مطلب قدمی برای آغاز اشتراک مباحث علمی ست بیش از پیش.

 3. توی این هجوم عظیم اطلاعات و رسانه ها، کسی موفقه ک دسته بندی بهتری برای مطالب و حرفاش داشته باشه. (قسمتی از صحبت های نادر طالب زاده در دوره ی سواد رسانه ای)
  شاید یکی از دلایل محبوبیت بسیاری از سایت ها مثل آپارات، ش.آوینی، تبیان هم این باشه.
  بنظرم درج این مطلب در سایت بیجا نیست اما دسته بندی مطالب سایت باید با دقت بیشتری صورت بگیره.
  از طرفی یک مطلبی ک بصورت اسپورادیک، و تکی بدون امتداد و بدون پیشینه باشه، تاثیر طولانی یا جریان سازی( ک از اهداف کار فرهنگیه) رو ب خوبی پیگیری نخواهد کرد.

  • سایبری

   سلام
   حق با شماست ولی نمی تونیم دسته و جای متفاوتی رو تو سایت به مطالب علمی تخصص بدیم!!
   دوستان اصلا همکاری مناسب رو ندارن

 4. دانشجو تغذیه

  سلام
  به نظرمن مطلب هیچ موردی نداردو خیلی هم خوب است ولی ای کاش مطالب دسته بندی شده بودندتا بتوانیم این طورمطالبا دربخش علمی بگذاریم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد